خانه / اخبار / استاد حوزه و دانشگاه، در حاشیه بیستمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان با بیان این که حیات و روح یک مرکز علمی در همه دنیا به زنده بودن پژوهش و پویا بودن پژوهشگران آن است، گفت: علم در سایه و پرتو پژوهش رشد پیدا می کند.

استاد حوزه و دانشگاه، در حاشیه بیستمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان با بیان این که حیات و روح یک مرکز علمی در همه دنیا به زنده بودن پژوهش و پویا بودن پژوهشگران آن است، گفت: علم در سایه و پرتو پژوهش رشد پیدا می کند.

حجت الاسلام والمسلمین کاظمی، در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در حاشیه بیستمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان با بیان این که حیات و روح یک مرکز علمی در همه دنیا به زنده بودن پژوهش و پویا بودن پژوهشگران آن است، گفت: به واقع علم در سایه و پرتو پژوهش رشد پیدا می کند.
وی ادامه داد: به عبارت دیگر اگر بنا باشد کارهایی که دیگران آن را انجام داده اند صرفا تکرار شود و پژوهشی به دنبال آن نباشد، این نشان می دهد کاری صورت نگرفته و آن رسالت والای حوزه علمیه خراسان محقق نشده است.
استاد حوزه ودانشگاه  با بیان این که بزرگان ما در حوزه های علمیه از سابق همواره در حوزه به دنبال پژوهش بوده اند و بخشی از علم و دانش خود را با تحقیق و پژوهش پیش می برده اند، عنوان کرد: چنانچه می خواهید حوزه علمیه پویا، فعال و پاسخگوی به نیازهای جامعه داشته باشید، همچنین با همه فرقه ها و نحله های فکری و عقیدتی رقابت کنید و حرف حقتان را نیز به دنیا و جامعه اثبات کنید، در اینصورت حتما باید روز به روز تحقیقات و پژوهش های بیشتری داشته باشید.
حجت الاسلام والمسلمین کاظمی با بیان این که از سوی دیگر باید علوم اسلامی را از نگاه شیعه و درون حوزه های علمیه پیش ببرید، خاطر نشان کرد: در طول چندین ساله اخیر با مدیریت تحولی حوزه علمیه خراسان، پژوهش سازماندهی منسجم تری پیدا کرده و حوزه موفق شده است تا پژوهشگران بهتری را تربیت کند و سامان دهد که امیدواریم این کار ادامه پیدا کند.
وی ادامه داد: این حضور فعال سازمان های پژوهشی سبب می شود بسیاری از مراکز حوزوی به صورت فعال شرکت کنند، طلاب روحیه بگیرند و بتوانند کارهای بهتری را نیز ارائه دهند که امیدواریم پژوهشگران در عرصه فعالیت خود موفق باشند.

منبع خبر: https://www.hozehkh.com/OneEntry?entryID=36411

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *