خانه / اخبار / غرفه‌داران خشنود هستند که مدیری دغدغه‌مند روز تعطیل را به بازدید اندیشمندانه از آثار و ارائه راهکارهای کاربردی در پیشبرد اهداف مجموعه اختصاص داده است.

غرفه‌داران خشنود هستند که مدیری دغدغه‌مند روز تعطیل را به بازدید اندیشمندانه از آثار و ارائه راهکارهای کاربردی در پیشبرد اهداف مجموعه اختصاص داده است.

صبح آخرین روز هفته برای سومین روز متوالی راهی نمایشگاه می‌شوم. رسیدن من تلاقی با حضور مدیر حوزه علمیه خراسان در همان نخستین دقایق آغاز نمایشگاه دارد؛ این اهتمام خاص نسبت به پژوهش و آثار پژوهشگران حوزه علمیه خراسان سبب شده که آیت‌الله عاملی از اولین ساعات برای بازدید با طمأنینه و آرامش از آثار و دستاوردهای پژوهشگران در بیستمین نمایشگاه پژوهش و فناوری حضور پیدا کند.
آیت‌الله عاملی به هر غرفه که می‌رسند، با غرفه‌داران سلام و احوالپرسی گرمی می‌کنند و گوش شنوایی می‌شوند برای آنچه در مجموعه حوزه و سازمان‌ها و ارگان‌های پژوهشی وابسته می‌گذرد؛ در هر جا که توقف می‌کنند، ضمن تورق کتب و محصولات پژوهشی، از غرفه‌داران در باب تحول در آثار جویا می‌شوند و با نگاه دقیق به دستاوردها، نکات و توصیه‌هایی را در هر زمینه ارائه می‌دهند.
به فضای هیئت‌های اندیشه‌ورز که ورود می‌کنند، در جریان تولیدات رسانه‌ای و محصولات پژوهشی موردنیاز و پاسخ‌گوی جامعه امروز قرار می‌گیرند ولی از اعضای هیئت‌ها مدام خواستار این هستند که باید آنچه در همه بدنه و بطن حوزه علمیه خراسان تولید می‌شود، در سه سطح عمومی، تخصصی و نخبگانی باشد تا علاوه بر پژوهشگران، اقشار مردم نیز از آن بهره‌مند شوند.
 طی بازدید به‌صورت مستمر به‌عنوان پدری دلسوز، فرزندان تلاشگر خود را در همه عرصه‌های حوزه علمیه خراسان راهنمایی می‌کنند و ضمن استماع دقیق گزارش‌های ارکان مجموعه، به عرصه‌هایی که پیش از این ورود نشده، می‌پردازند و به آنان تذکر می‌دهند تا ورود جدی صورت بگیرد و خلأ در بخش‌های مختلف موردنیاز حوزه احساس نشود.
آیت‌الله عاملی نیمی از غرفه‌های بخش حوزوی را بازدید کرده و پس از آن مراسم رونمایی از فعالیت‌های پژوهش و فناوری این حوزه با حضور ایشان آغاز شد. پس از قرائت قرآن، حجت‌الاسلام والمسلمین کندری، معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان در باب چگونگی استفاده از ظرفیت وسیع نمایشگاه و حضور حوزه در جمع ۲۵۲ ارگان پژوهشی طرح بحث می‌کنند و نوبت به مصاحبه آیت‌الله عاملی با رسانه‌های تصویری می‌رسد.
پس از مصاحبه، مراسم رونمایی از تازه‌های نشر، فصلنامه‌ها و نسخه بازطراحی‌شده سایت حوزه علمیه خراسان برگزار می‌شود و ایشان ضمن ابراز خرسندی از آنچه در این راستا تولید شده، می‌خواهند کار در عرصه‌های پاسخ‌گویی به نیازهای جامعه با قوت بیش از گذشته و در همه ابعادی که نیاز بدان در بدنه جامعه احساس می‌شود، پیش برود.
در پایان، پس از اندکی تأمل و گذشت زمان، ادامه بازدید انجام می‌شود که در هر غرفه، غرفه‌داران از حسن نظر آیت‌الله عاملی نسبت به بازدید از دستاوردها و بعضا شنیدن گله‌های آن‌ها ابراز رضایت می‌کنند و خشنود هستند که مدیری دغدغه‌مند روز تعطیل را اختصاص به بازدید اندیشمندانه از آثار و ارائه راهکارهای کاربردی در پیشبرد اهداف مجموعه اختصاص داده است.
پس از پایان بازدید، راهی درب خروج می‌شوند و با همه دست‌اندرکاران خداحافظی می‌کنند؛ آنچه امروز غرفه‌داران را دلگرم کرد حضور مدیری بود که از ابتدای دوران مدیریت خود با نگاهی دغدغه‌مند همواره در سیر تحول پیشتاز بوده تا این مهد کهن انقلابی را بر اساس مطالبات رهبر معظم انقلاب پیشگام قرار دهد و آنچه امروز در این عرصه تجلی یافته، نیز گواه متقن بر اثبات این مدعاست که توانسته تا در طول چندین سال اخیر خوش بدرخشد و در همه ارکان تلاشگر، امید آن وجود دارد که با همت و اراده والا و عزمی راسخ اهداف متعالی آن‌طور که بایسته نظام اسلامی است، پیش برود. ان‌شاء‌ا…

منبع خبر: https://www.hozehkh.com/OneEntry?entryID=36422

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *