خانه / اخبار / مسئول پژوهش نمایندگی حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان این که آموزش ها در سطح حوزه های علمیه با پژوهش آمیخته و پژوهش محور است.

مسئول پژوهش نمایندگی حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان این که آموزش ها در سطح حوزه های علمیه با پژوهش آمیخته و پژوهش محور است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام حمید رحیمی، ضمن بازدید از بیستمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان خراسان، در تبیین اهمیت پژوهش گفت: پژوهش آنقدر ضرورت دارد که مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) چندین سال است در این زمینه مکررا تاکیداتی داشته اند.
وی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی امر پژوهش در بطن حوزه های علمیه تصریح کرد: پژوهش در حوزه های علمیه اهمیت ویژه ای داشته و به همین سان، باید تلاش صورت گیرد تا ضمن فرهنگ سازی پژوهش، آموزش های حوزه نیز پژوهش محور باشند.
مسئول پژوهش نمایندگی حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان این که آموزش ها در سطح حوزه های علمیه با پژوهش آمیخته است و بنا به تاکید وسیره بزرگان حوزه اینگونه باید باشد، خاطر نشان کرد: به عنوان مثال در بحث ادبیات عرب فضا نباید اینطور باشد که طلاب منحصرا مباحث آن را بخوانند بلکه باید این آموزش ها کاربردی و با رویکرد پژوهشی دنبال شود.
حجت الاسلام رحیمی ضمن اشاره به تمایزات این دوره از نمایشگاه با دوره های قبل اظهار کرد: فضای نمایشگاهی حوزه علمیه خراسان امسال نسبت به سال های قبل، از لحاظ ظاهری و محتوا از یکسو و غرفه هایی که ایجاد شده است از سوی دیگر دارای تفاوت های قابل توجهی بوده و هیات های اندیشه ورز نیز از جهت پژوهشی پیشرفت چشمگیری داشته اند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که زمینه پژوهش در همه حوزه های علمیه آنطور که شایسته است پیشرفت و تعالی پیدا کند.

منبع خبر: https://www.hozehkh.com/OneEntry?entryID=36413

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *