خانه / اخبار / مسئول کارگروه فقه پزشکی هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی گفت: این هیات توانست با دوره تربیت پژوهشگر و نشست های تخصصی در حوزه فقه پزشکی و مسائل نوظهور، موضوعات مربوط به پزشکی را از جهت فقهی بررسی کند.

مسئول کارگروه فقه پزشکی هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی گفت: این هیات توانست با دوره تربیت پژوهشگر و نشست های تخصصی در حوزه فقه پزشکی و مسائل نوظهور، موضوعات مربوط به پزشکی را از جهت فقهی بررسی کند.

حجت الاسلام محمدضیا روحانی، مسئول کارگروه فقه پزشکی هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، در گفتگو با روابط عمومی این حوزه با بیان این که پژوهش در حوزه های علمیه از قدیم رائج و پیشگام بود، گفت: از سابق علما با ممارستی که داشتند در امر تحقیق و پژوهش همواره پیشقدم بودند؛ همزمان با پیشرفت دانش حوزه های علمیه به آن رسالت پاسخگویی به مسائل دینی و شرعی عمل کردند و این رسالت را به سرانجام رساندند.
وی با بیان این که یکی از محورهای مهم در ارتباط با عرصه فقهی، مسائل پزشکی و نوآوری هایی هست که هر روز اتفاق می افتد و در بستر حوزه های علمیه باید به این مسائل فقهی و شرعی پاسخگویی شود، خاطر نشان کرد: یکی از مراکزی که توانست در حوزه علمیه خراسان به این مهم دست پیدا کند هیات اندیشه ورز دین سلامت و سبک زندگی است که از ابتدای سال جدید با آغاز فعالیت خود در حوزه فقه پزشکی وارد این عرصه شد و توانست به توفیقات خوبی برسد.
مسئول کارگروه فقه پزشکی هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی ادامه داد: هیات توانست با دوره تربیت پژوهشگر و نشست های تخصصی در حوزه فقه پزشکی و مسائل نوظهور، موضوعات مربوط به پزشکی را از جهت فقهی بررسی کند.
حجت الاسلام روحانی با بیان این که در این زمینه ها توانسته ایم ارتباط موثری با مراکز علمی و درمانی کشور، بیمارستان ها و سازمان پزشکی قانونی برقرار کنیم، خاطر نشان کرد: در تبیین موضوعات پزشکی و مسائل فقهی، مساله موضوع شناسی قابل تاثیر است و توانستیم ارتباط خوبی با مراکز بهداشتی درمانی برقرار کنیم که از این جریان، دانشگاه علوم پزشکی مشهد استقبال خوبی کردند و امیدواریم ان شا الله در آینده با تقویت ارتباطات و تعاملات، پاسخگوی مسائل مبتلا به جامعه اسلامی باشیم.

منبع خبر: https://www.hozehkh.com/OneEntry?entryID=36410

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *